Raki Kinolli

Raki rrushi Mokat - 49% vol. - KINOLLI

Lista e cmimeve CHF 21.04
Lista e cmimeve Çmimi me zbritje CHF 21.04
Ne shitje I lodhur
mezemer icon product
Përshkrim
Raki Kinolli është një vepër arti në distilim, e prodhuar me përkushtim absolut nga varieteti i rrushit Moskat Hamburg për të kapur cilësinë e tij të mrekullueshme aromatike.
Informacioni i produktit
Përshkrim
Raki Kinolli është një vepër arti në distilim, e prodhuar me përkushtim absolut nga varieteti i rrushit Moskat Hamburg për të kapur cilësinë e tij të mrekullueshme aromatike. Autenticiteti i tij garantohet nga procesi i përpunuar i distilimit, i cili ndjek traditat e lashta dhe kërkon kohë. Kjo praktikë e rafinuar e ridistilimit i jep rakisë tonë një personalitet unik, duke ofruar një aromë të këndshme dhe shije të kënaqshme.

Raki Kinolli është baza perfekte për krijimin e koktejeve të jashtëzakonshme. Falë aromave të tij delikate, ai jep karakter dhe përmirëson përbërësit e tjerë në mënyrë të jashtëzakonshme. Kjo pije shoqërohet bukur me mastikën, agrumet dhe erza, duke hapur mundësi të pafundme për të krijuar eksperienca unike shije.

Kinolli Raki përmban në shishen e tij të gjithë autenticitetin dhe traditën e vendit të origjinës. Cilësia e saj garantohet nga lënda e parë e zgjedhur, hardhia Moschato. Ky varietet është "sekret" i famës së tij, pasi përshtatet në mënyrë unike me klimën e rajonit, duke zhvilluar një karakter të veçantë aromatik. “Kinolli Raki” prodhohet ekskluzivisht me rrush Moschato, aroma unike dhe shija e pakrahasueshme e të cilit ndihet që në gllënjkën e parë, duke konfirmuar origjinën dhe cilësinë e lartë.

Rekomandojmë ta shijoni “Kinolli Raki” të freskët, në 10°C, duke e shoqëruar me delikatesa ose si tretës pas ushqimit.
Rreth prodhuesit:
mezemer icon product
Distileria Kinolli ka një histori të pasur që daton që prej vitit 1999. E gjitha filloi kur themeluesi ynë, një mjeshter i aftë dhe entuziast i zjartë i rakise Gjergji Kinolli kaloj vite duke eksperimentuar me teknika dhe perbërës të ndryshëm, duke persosur artin e distilimit dhe duke krijuar Raki Kinolli, një produkt unik dhe autentik Shqipëtar. Distileria jonë është me shumë se thjesht një biznes, është një vënd familjar ku ne mblidhemi se bashku për të mësuar, ndarë dhe shijuar artin e distilimit. Ne besojmë në qendrushmeri dhe jemi te perkushtuar të perdorim praktika miqesore me mjedisin kurdo që eshte e mundur. Faleminderit që zgjodhet distilerine tonë dhe për mbeshtetjen e vizionit tone. Shpresojmë që ju te shijoni produktet tona po aq sa ne kenaqemi duke i krijuar ato.
Lexo më shumë
You may also be interested in...