Prodhuesi ynë kantina Belba.
100% i certifikuar shqiptar.

Rreth kantina Belba:

mezemer icon product
Kantina Belba mishëron një shkrirje të traditës italiane të prodhimit të verës me terroirin unik të rrushit shqiptar. Me origjinë nga edukimi i vëllezërve Belba në rajonin e njohur të Toskanës të Italisë, ekspertiza e tyre në kultivimin e vreshtave dhe përpunimin e rrushit përbën themelin e suksesit të verës. E certifikuar nga vlerësime të ndryshme ndërkombëtare, Kantina Belba është bërë sinonim i përsosmërisë dhe është e njohur për verërat e saj cilësore.E vendosur në fshatin piktoresk të Shqipërisë të Golemit, kantina e verës synon të prodhojë verëra të jashtëzakonshme që pasqyrojnë elementët mineralë të veçantë të rajonit, ekspozimin ndaj rrezeve të diellit dhe pasionin për vreshtarinë. E specializuar në varietetet autoktone të rrushit si "Sheshi i Zi" dhe "Sheshi i Bardhë", Kantina Belba ofron me krenari një gamë verërash 100% shqiptare në treg. Me një angazhim për të ofruar shije dhe cilësi të pashembullt, verërat e vlerësuara me çmime të kantines Belba janë një dëshmi e përkushtimit dhe ekspertizës së saj
Lexo më shumë

Vendndodhja e Kantines Belba

Mbledhja: Producer Belba

Filtrat
2 produkte

 • Belba
  Shesh i zi Kavaljon 2017 - 14,5% vol. - Kantina BELBA
  Lista e cmimeve €36,20
  Lista e cmimeve Çmimi me zbritje €36,20
 • Belba
  Papaz 2017 - 15% vol. - Edicion i limituar - Silver Medal - Kantina BELBA
  Lista e cmimeve €86,29
  Lista e cmimeve Çmimi me zbritje €86,29
Pyetjet e bëra shpesh
Keni ndonjë shqetësim? Hidhini një sy pyetjeve të bëra më shpesh
Transporti dhe kthimi
Lexoni politikën tonë të transportit dhe kthimit
Na kontaktoni
Jemi në dispozicionin tuaj për çdo pyetje. Flasim shqip, italisht dhe anglisht