Raki Kinolli

George's Raki e vjetëruar 2018 - 0,7L 49% vol. - KINOLLI

Lista e cmimeve CHF 35.63
Lista e cmimeve Çmimi me zbritje CHF 35.63
Ne shitje I lodhur
mezemer icon product
Përshkrim
Kjo raki simbolizon kulmin e artit në prodhimin e rakisë.
Informacioni i produktit
Përshkrim

Kjo raki simbolizon kulmin e artit në prodhimin e rakisë. Pas një procesi të përpiktë distilimi, rakia jonë i nënshtrohet vjetërimit delikat në fuçi lisi francez. Ky maturim i gjatë, i cili zgjat për 3 vjet, i lejon Georges të zhvillojë një personalitet unik. Në këtë periudhë rakia merr një ngjyrë të artë të gjallë me reflektime të kuqërremta, rezultat natyral i qëndrimit të saj të gjatë në fuçi, i theksuar nga “lotët” e theksuar që dëshmojnë përqendrimin e saj.

Aromat intensive dhe elegante zbulojnë nuanca "të ëmbla" lulesh (trëndafili, poleni, agrumet), frutat e verdha të thara, barishtet aromatike, mjalti, rrushi i thatë dhe një buqetë komplekse që varion nga vanilja te kokosi, nga erëzat te temjani, nga kedri te duhani. Në gojë, manifestohet me një konsistencë të dendur dhe mbështjellëse, e shoqëruar nga një ndjesi e ngrohtë alkoolike që perceptohet në një mënyrë të shijshme "të ëmbël djegëse". Një gllënjkë e vogël zbulon përqendrimin e saj të jashtëzakonshëm, duke balancuar intensitetin dhe qëndrueshmërinë e shijes, një strukturë prej kadifeje dhe një kompleksitet unik aromatik.

Passhija është befasuese dhe shumë e këndshme, me një kohëzgjatje dhe evolucion jashtëzakonisht të zgjatur, duke evokuar pasurinë aromatike dhe shijuese të përbërësve që rrjedhin nga rrushi, nga prodhimi i verës, distilimi dhe plakja në fuçi, duke krijuar një tërësi harmonike dhe karakteristike të paimitueshme.

Rreth prodhuesit:
mezemer icon product
Distileria Kinolli ka një histori të pasur që daton që prej vitit 1999. E gjitha filloi kur themeluesi ynë, një mjeshter i aftë dhe entuziast i zjartë i rakise Gjergji Kinolli kaloj vite duke eksperimentuar me teknika dhe perbërës të ndryshëm, duke persosur artin e distilimit dhe duke krijuar Raki Kinolli, një produkt unik dhe autentik Shqipëtar. Distileria jonë është me shumë se thjesht një biznes, është një vënd familjar ku ne mblidhemi se bashku për të mësuar, ndarë dhe shijuar artin e distilimit. Ne besojmë në qendrushmeri dhe jemi te perkushtuar të perdorim praktika miqesore me mjedisin kurdo që eshte e mundur. Faleminderit që zgjodhet distilerine tonë dhe për mbeshtetjen e vizionit tone. Shpresojmë që ju te shijoni produktet tona po aq sa ne kenaqemi duke i krijuar ato.
Lexo më shumë
You may also be interested in...