Verë e kuqe Caco

Harmoni 2019 - 13,5% vol.- Kantina CACO - Gold medal

Lista e cmimeve CHF 23.30
Lista e cmimeve Çmimi me zbritje CHF 23.30
Ne shitje I lodhur
mezemer icon product
Përshkrim
Në mitologjinë e lashtë greke, Harmonia, e njohur si Harmonia, ishte e bija e Afërditës (perëndeshës së dashurisë) dhe Ares (zotit të luftës).
Informacioni i produktit
Përshkrim
Në mitologjinë e lashtë greke, Harmonia, e njohur si Harmonia, ishte e bija e Afërditës (perëndeshës së dashurisë) dhe Ares (zotit të luftës). Ajo personifikoi harmoninë dhe lumturinë martesore, duke simbolizuar bashkimin e forcave të kundërta. Prania e saj hyjnore u solli qetësi dhe qetësi individëve dhe komuniteteve.
Frymëzuar nga hiri dhe mençuria e kësaj figure hyjnore, vera jonë kap thelbin e Harmonise. Ashtu si perëndesha harmonizoi forcat e kundërta, vera jonë harmonizon shijet e shkëlqyera të varieteteve Merlot dhe Gems në një simfoni shije. 
Merlot, me teksturën e tij prej kadifeje dhe notat tërheqëse të kumbullës së pjekur dhe manaferrës, pasqyron cilësitë ushqyese dhe sensuale që mishëron Harmoni. Simbolizon përqafimin e dashur dhe unitetin që personifikon perëndeshë. 
Gems, nga ana tjetër, i shtojnë një gjallëri përzierjes. Shija e qershisë dhe mjedrës, i jep verës një freski të këndshme që pasqyron energjinë shpirtërore të Harmoni. 
Ndërsa shijoni verën tonë Harmoni, do të përjetoni ndërthurjen harmonike të shijeve, ashtu si perëndesha solli harmoni në të gjitha aspektet e ekzistencës. Është një simfoni hyjnore në shishe, një dëshmi e fuqisë së përzierjes së elementeve të kundërta
Rreth prodhuesit
mezemer icon product
Kantina Caco ka filluar aktivitetin e saj në vitin 1993 me prodhimin e rakisë, rreth vitit 2000 ka filluar prodhimin e verës, në vitin 2018 e gjithë linja e re e prodhimit është rinovuar me teknologji italiane. Aktualisht prodhohen 3 etiketa grappa dhe 6 etiketa verë.
Lexo më shumë
You may also be interested in...